Nyheter

Aktiv høstferie på Kristiansand museum

Velkommen til en aktiv høstferie på Kongsgård. Bli med over heia og prøv kulturhistoriske aktiviteter med fokus på fysisk aktivitet: Bæring av vann, spikking, snekring, vedsaging, natursti m.m. Gratis inngang og aktiviteter, men det koster kr. 50,- pr. styltepar man lager.

Les mer…

Seminar om krigens kulturminner

I 2015 er det 75 år siden andre verdenskrig startet i Norge. Krigens kulturminner er en av satsingene til Riksantikvaren i 2015.  Verdiskapingsprosjektet Festung Lista inviterer derfor til seminar om krigens kulturminner 15-17. september på Nordberg fort.

Les mer…

Stordriftsdag på Setesdalsbanen søndag 2. august

Søndag 2. august blir det stordriftsdag på Setesdalsbanen, med tre togsett i trafikk på strekningen. Du kan reise med vårt ordinære persontog, med godstog eller motorvogn. I tillegg kan du gå av og på underveis, som du ønsker. Alle som kjøper tur-/returbillett kan reise så mye de vil hele dagen!

Les mer…