Velkommen til åpningen av «Røtter og lånte fjær» av Ingunn Birkeland.
Lørdag 26. september inviterer Sjølingstad Uldvarefabrik til åpning av utstillingen «Røtter og lånte fjær» av klesdesigneren Ingunn Birkeland. Vi ønsker velkommen til en hyggelig åpningsfest på fabrikken!
Hva skjer når to fargerike kunstnerskap møtes på tvers av tid og sted?
I utstillingen Røtter og lånte fjær tar Ingunn Birkeland utgangspunkt i møtet med kunstnerskapet til Tatjana Lars Kristian Guldbrandsen. Her utforsker hun blant annet tilhørighet, utenforskap og friheten til å gå sine egne veier.
Utstillingen rommer kjoler, tekstilkunst, smykker og strikkede plagg, og viser en felles fascinasjon for håndverk, farger, materialer og det å samle og sette sammen vakre ting.
I forbindelse med utstillingen har Ingunn også samarbeidet med Sjølingstad Uldvarefabrik. Resultatet presenteres på åpningen.
Åpningsfest på Sjølingstad Uldvarefabrik fra kl. 14.00–16.00
Program
Kl. 14.00
- Dørene åpner
- Forfriskninger og kake
Kl. 14.15
- Åpningstaler
- Samtale med Ingunn Birkeland
Kl. 15.00 – 16.00
- Utstillingen er åpen for publikum
Billettpris: kr 125, billetten inkluderer utstillingsåpning og samtale med Ingunn Birkeland, kaffe/te og kake, samt tilgang til utstillingen frem til kl. 16.00.
På arrangementet blir det satt av 10% rabatt på Sjølingstadgarn i museumsbutikken.
Utstillingen er tilgjengelig for alle på åpningsfesten frem til kl. 16.00
Programmet starter presis.
