Jul på Gimle Gård: Vi pynter til jul og vil gjerne ha besøk av deg, familien din og vennene dine! Juletreet er pyntet, det er julestemning og vi byr på julemusikk.
«Jul på Gimle» er en av veldig få dager hvor man kan rusle rundt i huset på egenhånd og ta inn stemningen i en av landsdelens vakreste herregårder. Det spilles julemusikk på flygel og barna kan gå rundt juletreet.
Jul på Gimle 2022 arrangeres søndag 20. november klokka 12.00-16.00.
Ute på gårdsplassen kan man delta i ulike aktiviteter, handle julegaver og nyte varme pølser og kaffe. Prøv også den tradisjonelle juledrikken bisp som ble laget på Gimle.
Det blir også mulighet for ponniridning!
Billetter:
Voksne 110,-
Barn 50,-
Med årskort: gratis
Merk at Gimle gårds nabo Naturmuseet ikke deltar på årets julefeiring.
Gratis inngang med årskort!
Har du årskort for 2022 eller planlegger du allerede nå å kjøpe fellesbillett/årskort for 2023, kommer du gratis inn til julemarkedet vårt. Du må allikevel «kjøpe billetter» til julemarkedet, men da kan du velge «årskort» i bestillingen og da betaler du ingenting.
PS: Dersom ikke du har mottatt kortet i posten innen julemarkedet starter, kan du fremvise kvitteringen du har mottatt på mail som bevis.
Julepynt på Gimle Gård. Foto: Vest-Agder-museet